scorecardresearch

Arabalı Vapur, Yük Gemisine Çarptı

38 izlenme
Kategori Diğer
Eklenme Tarihi 3 yıl önce
DilTürkçe
Açıklama
Harem-Sirkeci seferini yapmakta olan Sultanahmet adlı arabalı vapur, İstanbul Boğazından transit geçiş yapmakta olan bir kargo gemisine çarptı.

Harem-Sirkeci seferini yapmakta olan Sultanahmet adlı arabalı vapur, İstanbul Boğazı'ndan transit geçiş yapmakta olan bir kargo gemisine çarptı. Olayda 1 yolcu hafif şekilde yaralandı. Vapurun üst güvertesinde hasar meydana geldi.

İDO Her iki gemide de herhangi bir su alma durumu yaşanmamış, Sultanahmet gemisi güvenli bir şekilde karaya yanaşarak yolcu ve araçlarını Sirkeci İskelesi'nde tahliye etmiştir

Haber Cihan Oğuz İstanbul

Harem-Sirkeci seferini yapmakta olan Sultanahmet adlı arabalı vapur, İstanbul Boğazı'ndan transit geçiş yapmakta olan bir kargo gemisine çarptı. Olayda 1 yolcu hafif şekilde yaralandı.

Kaza saat 19.30 sıralarında meydana geldi. İDO'nun açıklamasına göre, Harem-Sirkeci seferini yapmakta olan Sultanahmet adlı arabalı vapur, İstanbul Boğazı'ndan transit geçiş yapmakta olan Tanais Dream adlı 168 metre uzunluğundaki kargo gemisine hafif şekilde temas etti. Sürtünme sonucunda Sultanahmet gemisinin üst güvertesinde hasar meydana geldi; camlar kırıldı. 1 yolcu da elinden hafifçe yaralandı.

Kaza sırasında arabalı vapurun tamamen dolu olduğu, gemide çok sayıda araç bulunduğu öğrenildi.

İDO açıklamasında, Her iki gemide de herhangi bir su alma durumu yaşanmamış, Sultanahmet gemisi güvenli bir şekilde karaya yanaşarak yolcu ve araçlarını Sirkeci İskelesi'nde tahliye etmiştir denildi.

18.12.2014
Etiketler